Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

PUP daje dotację na nowe firmy

20 czerwca, 2023

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach ogłosił nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach”.

Wnioski będą przyjmowane w okresie od 19.06.2023 r. do 23.06.2023 r.

Wnioski złożone poza wyznaczonym terminem nie będą podlegały rozpatrzeniu.

Projekt „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy  w Tarnowskich Górach” skierowany jest do osób zarejestrowanych w PUP w Tarnowskich Górach jako osoby bezrobotne, które ukończyły 18 lat i nie ukończyły 60 lat (kobiety) lub 65 (mężczyźni), w szczególności:

  • znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiety, osoby starsze (w wieku 50 lat i więcej), osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach;
  • osób młodych w wieku 18-29 lat, zwłaszcza: z grupy NEET, samotnie wychowujących dzieci, opuszczających pieczę zastępczą, pochodzenia migranckiego.

Wnioski i regulamin można pobrać ze strony internetowej www.pup-tg.pl.

Złożenie kompletnego wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem środków.

Ilość umów o przyznanie dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej jest ograniczona limitem środków przeznaczonych na ten cel.

 

Wszystkie dokumenty naborowe można znaleźć tutaj. 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).