Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Remont ul. Powstańców – pierwsza faza zakończona

11 sierpnia, 2020

Na ul. Powstańców Śląskich kończą się właśnie prace związane z instalacjami wodnymi, gazowymi i cieplnymi – to oznacza, że w fazę właściwą wejdą teraz prace drogowe.

W ramach prowadzonej przez Zarząd Dróg powiatowych inwestycji teraz przyjdzie czas na montaż krawężników, w pierwszej kolejności wykonany zostanie także chodnik po północnej stronie ulicy oraz ciąg główny od ul. Opolskiej do Strzeleckiej. Potem przyjdzie czas na ronda. W między czasie miasto przebuduje odcinek ul. Opolskiej pomiędzy Sobieskiego a Powstańców. Całość prac prowadzonych przez ZDP powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zadanie warte 5 mln zł otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Więcej o remoncie czytaj tu i tu.

 

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ – zastępczy przystanek na ul. Sobieskiego  zamiast przystanku przy ul. Powstańców Śląskich.  

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że od 18 maja 2020 r. od godz. 7:30, w związku z zamknięciem ulicy Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach, autobusy linii nr: 3, 64, 129, 143, 153, 180, 614, 615, 670 oraz 780 zostają skierowane na trasę objazdową.

Autobusy pojadą od dworca autobusowego ulicami Pokoju i Sobieskiego. Autobus linii 671 w kursie o godz. 7:10 z Pniowca w dni robocze, od skrzyżowania ulic Styczyńskiego i Sienkiewicza będzie dojeżdżał do dworca autobusowego trasą bezpośrednią – ul. Styczyńskiego, z pominięciem przystanków: POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH, WYSZYŃSKIEGO i BYTOMSKA.

Na czas trwania objazdu, na ulicy Sobieskiego, na wysokości posesji nr 21A i nr 24, zostanie uruchomiony przystanek zastępczy obsługiwany w zamian za wyłączony przystanek TARNOWSKIE GÓRY POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH.

UWAGA! Na liniach autobusowych nr 78, 739, 791 będzie obowiązywał ten sam objazd po ich przywróceniu.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).