Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Repty i Bobrowniki – szkoły do rozbudowy

31 maja, 2022

Tak wyglądać będą dwie tarnogórskie szkoły po rozbudowie: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Reptach Śląskich, druga to Szkoła Podstawowa nr 11 w Bobrownikach Śląskich – Piekarach Rudnych.

Infografika: wizualizacja dwóch budynków szkół, które mają powstać.

Obie borykają się z duża ilością uczniów i powoli stają się zbyt małe dla stale powiększającej się liczby mieszkańców dzielnic i ich dzieci. Koszt obu inwestycji to ponad 25 mln zł, nieco ponad 21 mln złotych miasto Tarnowskie Góry otrzyma z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
 

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).