Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Rowerowo czyli bezpiecznie

20 czerwca, 2023

Co trzeba mieć sprawne w rowerze przed wyjazdem na trasę? Które znaki są najważniejsze? Przez które przejścia można jechać rowerem? Kiedy pieszy ma pierwszeństwo przed samochodami? O to między innymi pytali dziś policjanci uczniów „dziesiątki”, przy której wiosną uruchomiono Miasteczko Ruchu Rowerowego.

Na chwilę przed wakacjami, w czasie których pedałuje się znacznie więcej, była okazja sprawdzić się w poprawnej jeździe, znajomości przepisów oraz reakcji na drogowy wypadek w udziałem rowerzystów: młodzież musiała najpierw sprawdzić co się stało poszkodowanym oraz wezwać pomoc. Wszystko udało się na medal, rowerowe upominki trafiły do wszystkich.

Przypominamy, że plac służący nauce jazdy i przepisów powstał przy ul. Kochanowskiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnowskie Góry. Korzystać z niego mogą nie tylko uczniowie dziesiątki, ale każdy mieszkaniec miasta.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).