Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Rowerowy Maj 2023 zakończony! 

20 czerwca, 2023

Mknęli przez miasto na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach. Parkingi rowerowe pod szkołami podstawowymi i przedszkolami były zapełnione po brzegi. Całe klasy i grupy dzieci z dumą i satysfakcją uzupełniały naklejkami plakaty i indywidualne książeczki rowerowe. Teraz przyszedł czas na nagrody ! 

W trzeciej jużedycji Rowerowego Maja w Tarnowskich Górach udział wzięło prawie 1000 uczennic i uczniów z 9 szkół podstawowych i 3 przedszkoli. Gdyby zsumować wszystkie przejazdy do szkoły lub przedszkola – było ich aż 22 654! Rowerowy Maj był widoczny pod każdą szkołą czy przedszkolem. Parkingi rowerowe pękały w szwach.

Dziś do Szkół i Przedszkoli  dostarczono upominki i nagrody, jako podziękowanie i zachętę do jak najczęstszego korzystania z roweru oraz udziału w programie w kolejnych latach. Dzieci szkolne, które dojeżdżały do szkoły rowerem 15 razy i więcej, dostali dzwonki rowerowe. Dodatkowo wszystkie dzieci dostaną worek-plecak z logo Tarnowskich Gór.

Nagroda specjalna w postaci kasków rowerowych powędrowała do uczniów SP 13 z Strzybnicy. Mimo, że nominalnie uczestników było „tylko” 27, to wszyscy jeździli rowerami przez 20 dni wyrabiając w ten sposób, zarówno indywidualnie jak i grupowo, 100% frekwencji!

Czeki na zakup stojaków rowerowych o wartości 3 tysięcy złotych każdy, otrzymały Szkoły Podstawowe nr: 3, 5 oraz 16. W ten sposób wyróżnione zostały placówki z najwyższą frekwencją, która wyniosła odpowiednio: 88,89%, 85,72% i 88,24%! 

Nagrody wręczono w pierwszej kolejności dziś młodym rowerzystom w Strzybnicy, reszta upominków nagród trafi do dzieci przy okazji zakończenia roku szkolnego już w piątek.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).