Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Rozbudowa ul. Kamiennej: za nami spotkanie konsultacyjne. Można przesyłać uwagi

18 sierpnia, 2023

Czy ulica może być dwukierunkowa? Czy będą „spowalniacze ruchu”? Czy jezdnia będzie miała odpowiednie odwodnienie? Czy będą w niej kanały teletechnologiczne, by firmy internetowe mogły korzystać ze studzienek? O to m.in. pytali mieszkańcy ul. Kamiennej w czasie piątkowego spotkania konsultacyjnego dotyczącego rozbudowy ulicy.

Projektant przedstawił dwa wstępne warianty przebudowy. Wstępne, bo mogą być jeszcze zmienione m.in. po uzgodnieniach z gestorami sieci podziemnych.

Projektant przedstawił koncepcje rozbudowy

Oba projekty zakładają, że ul. Kamienna będzie

  • wyłożona kostką betonową – pod drogą biegną sieci, więc musi być możliwość szybkiego dotarcia do nich,
  • jednokierunkowa – pas drogowy jest bardzo wąski,
  • z chodnikami w niektórych miejscach, w innych ruch pieszych będzie na jezdni.

Wariant nr 1 zakłada, że koniec Kamiennej od ul. Gliwickiej będzie szerszy (5,5 m) i dwupasmowy. Wyjazd będzie – tak, jak teraz – na ul. Gliwicką (prócz wyjazdu na ul. Witosa). Na takie rozwiązanie musi się jednak zgodzić Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W przeciwnym wypadku wyjazd będzie tylko na ul. Witosa.

Tu można pobrać wariant nr 1

_PB_22_PB.D-ZT-2_Kamienna_W1

W wariancie nr 2 droga ma 3,5 m szerokości na całej długości.

Tu można pobrać wariant nr 2

_PB_22_PB.D-ZT-2_Kamienna_W2

Krawężnik od strony południowej będzie wysoki (prócz wjazdów na posesje), by woda nie wydostawała się na chodnik. Od strony północnej będzie niższy.

Mieszkańcy dopytywali:

Czy krawężnik może być wyższy od północy, by woda nie spływała na ich posesje?

– Bez odwodnienia tego terenu nie będzie tej drogi – zapewniał mieszkańców ul. Kamiennej wiceburmistrz Bartosz Skawiński.

Czy droga może być dwukierunkowa?

– Upewnimy się, czy GDDKiA zgodzi się na skręt z Kamiennej w Gliwicką w lewo. Jeśli nie, nie ma szans na dwukierunkową. Jeśli tak, będziemy analizować zbudowanie drogi dla ruchu dwukierunkowego – odpowiedział wiceburmistrz.

Czy w drodze mogą być studzienki teletechnologiczne, by firmy internetowe mogły tam pociągnąć kable?

– Sprawdzimy.

Czy będą spowalniacze ruchu?

Gdy inwestycja będzie się kończyć, zaplanujemy z mieszkańcami, jak spowolnić ruch.

Czekamy na Państwa uwagi

Osoby, które chcą złożyć swoje uwagi do projektów, mogą do 25 sierpnia:

  • napisać mejla do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tarnowskich Górach: mzuim@mzuimtg.pl lub do Urzędu Miejskiego: sekretariat@tarnowskiegory.pl,
  • złożyć pismo w kancelarii Urzędu Miejskiego, ul. Sienkiewicza 2 lub Rynek 4 w godzinach: pn – g. 7-17, wt-pt – g. 7.30-15.30.

Po uzgodnieniach i przygotowaniu projektu planujemy kolejne konsultacje z mieszkańcami.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).