Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Ruszyły prace w rejonie zapadlisk

15 października, 2021

Od dziś trwają prace geotechniczne w rejonie zapadlisk przy ul. Królika w Tarnowskich Górach. Przypomnijmy, polegają one na wtłoczeniu techniką wiertniczą do podziemnych pustek i szczelin samozestalającego się tworzywa geotechnicznego. To pierwszy etap prac – decyzja PINB nakazuje gminie Tarnowskie Góry także usunięcie gruntów zawałowych i budowlanych oraz gruzu budowlanego z miejsc zapadlisk (po wykonaniu prac geotechnicznych) oraz szkód powstałych w obiektach będących własnością lub w użytkowaniu gminy. Te roboty mają być wykonane do końca tego roku.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).