Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Rybna: utrudnienia na Tołstoja od 8 lutego!

06 lutego, 2023

Od 8 lutego z powodu prac przy budowie kanalizacji deszczowej na ulicy Tołstoja zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Starowapienną do ulicy Czołgistów. Zmianie ulegnie także ruch autobusów.

Budowa kanalizacji deszczowej przewidziana jest do końca roku na całej ulicy Tołstoja, a także na części ul. Polarnej (od skrzyżowania z ul. Tołstoja do wysokości budynku nr 45a) oraz część ul. Liściastej. Prace przebiegać będą etapami, dlatego czasowych utrudnień należy się spodziewać  później na kolejnych odcinkach.

Na miejscu zaplanowano budowę retencyjnego zbiornika wód deszczowych. Będzie on regulował przepływ wody oraz separację zanieczyszczeń przed dalszym odprowadzeniem wód do istniejącego rowu melioracyjnego. Woda z rowu z kolei trafi do Stoły.

Kanalizacja deszczowa ma poprawić ochronę wód powierzchniowych i podziemnych, umożliwić spływ wód z opadów i roztopów z drogi i poboczy, obniżyć wysoki poziom wód gruntowych.

Po zakończeniu robót na całej szerokości jezdni odtworzony zostanie asfalt.


Z powodu prac budowlanych Zarząd Transportu Metropolitarnego wprowadza 8 lutego zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Linia 142 w kierunku dworca w Tarnowskich Górach i w kierunku przystanku Strzybnica Kościelna kursować będzie trasą objazdową:

  • trasa 142 w kierunku Tarnowskie Góry Dworzec: (…) – Strzybnica Park Hutnika 03 – Rybna Lotników 04 – Rybna Starowapienna 02 – Rybna Przepompownia nż 02 – (…),
  • trasa objazdowa w kierunku Strzybnica Kościelna: (…) – Rybna Przepompownia nż 01 – Rybna Starowapienna 01 – Rybna Lotników 03 – Strzybnica Poczta nż 01 – (…).

Dla w/w linii z obsługi zostają wyłączone przystanki: Rybna Tołstoja 01 i 02, Rybna Szkoła 01, Rybna Pałac  01 i 02 oraz Rybna Lotników 01 i 02.

Kanalizacja deszczowa: prace zaczynają się od ul. Tołstoja
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).