Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Rynek z donicami i większą ilością zieleni!

04 czerwca, 2020

Tarnogórski Rynek zmieni jeszcze w tym roku swoje oblicze. Wydział Inwestycji i Remontów posiada już projekt nowego zagospodarowania części płyty tego głównego placu miasta i przygotowuje się do przetargu. Na Rynku pojawią się nowe ławki, stojaki na rowery oraz zieleń w donicach. Uporządkowany zostanie także teren przed restauracją Sherlock.

– Nowe zagospodarowanie Rynku to pierwszy etap szerszego projektu. W kolejnych latach zrealizowane zostaną przebudowy: Placu Wolności, terenu przed Halą Targową oraz Placu TPD – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych.

Koszt brutto nowego zagospodarowania Rynku oszacowano na 342 673,40 zł.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).