Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Rząd ogłasza wsparcie dla 4 branż

27 października, 2020

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił program pomocy dla małych firm. Obejmie on wsparcie dla branż takich jak gastronomia, rozrywka (targi, fotografia, film, estrada), zdrowie fizyczne (siłownie, sport, rekreacja), sprzedaż detaliczna (bazary i targi).

Rząd przewiduje zwolenienie z ZUS za listopad plus wprowadzenie postojowego – dopłaty do utrzymania zatrudnienia oraz bezzwrotne dotacje 5 tys. zł dla małych firm, które wpadły w trudną sytuację gospodarczą. Program obejmie ok. 170 tys. firm i blisko 400 tys. pracowników. Jego koszt to prawie 2 mld zł. Rząd wprowadzi też zwolnienie z opłaty targowej za cały 2021 wraz z refinansowaniem samorządom ubytku z tej opłaty. 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).