Poniedziałek, 20 marca 2023r. | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Pokaż menu

Rząd wprowadza pakiet alertowy #koronawirus

29 listopada, 2021

Od 1 grudnia rząd wprowadza pakiet alertowy #koronawirus. Pojawiają się nowe obostrzenia dotyczące uszczelnienia granic oraz ograniczeń krajowych. Ogłosił je dziś (29.11.) podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Jesteśmy w apogeum 4 fali pandemii #COVID19. Obserwujemy zmniejszającą się dynamikę zachorowań. Do tej pory byliśmy w stanie zarządzać walką z pandemią w sposób przewidywalny. W ostatnich dniach pojawiła się nowa mutacja koronawirusa nazwana przez WHO Omikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią – mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. 

W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa rząd opracował pakiet alertowy. Dotyczy on uszczelnienia granic oraz ograniczeń krajowych.

W kwestii uszczelnienia granic rząd wydał zakaz lotów do siedmiu krajów: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe. Drugim elementem jest przedłużenie kwarantanny z 10 do 14 dni dla osób, powracających z krajów tzw. “non Schengen” (spoza strefy Schengen). Z przedłużonej kwarantanny zwalniać ma po ośmiu dniach test PCR. Jak przypomniał minister Niedzielski, osoby w pełni zaszczepione preparatami uznawanymi w UE, przyjeżdżające spoza strefy Schengen, nie podlegają kwarantannie

W temacie ograniczeń krajowych, minister zapowiedział, że od 1 grudnia wszystkie obiekty, w których do tej pory mieliśmy limit zapełnienia 75 proc. (w tym limicie nie mieszczą się osoby zaszczepione) obowiązywać będzie 50 proc. Dotyczy to gastronomii, hoteli, kultury, kina, teatrów, oper, filharmonii, domów i ośrodków kultury, koncertów, widowisk cyrkowych, kościołów, obiektów sportowych takich jak baseny.


Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).