Czwartek, 8 grudnia 2022r. | Imieniny: Marii, 艢wiatozara, Makarego
Poka偶 menu

Samorz膮dy ufundowa艂y szpitalowi ambulans 馃殤

23 czerwca, 2020

Jest kolejne wsparcie miasta Tarnowskie G贸ry, powiatu oraz jego pozosta艂ych gmin dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. Dzi艣 plac贸wka w ramach pomocy w czasie pandemii otrzyma艂a ufundowany przez samorz膮dy nowy ambulans!

Pojazd wart jest blisko 240 tys. z艂. Starostwo przekaza艂o na ambulans 100 tys. z艂, miasto Tarnowskie G贸ry kolejnych 60 tys. z艂. Pozosta艂e gminy wspar艂y zakup kwotami uzale偶nionymi od ilo艣ci mieszka艅c贸w.

鈥 Ten w贸z to efekt solidarno艣ci samorz膮dowej, bowiem z艂o偶y艂o si臋 na niego 9 gmin i powiat. Serdecznie Wam za to dzi臋kuj臋 鈥 m贸wi艂a podczas przekazania pojazdu pod Starostwem Powiatowym starosta Krystyna Kosmala.

Dodatkowy zesp贸艂 wyjazdowy b臋dzie trzecim w szpitalu. Z uwagi na usterkowo艣膰 jednego z u偶ytkowanych oraz drugiego, kt贸ry cz臋sto wyje偶d偶a obecnie z pr贸bkami na obecno艣膰 na koronawirusa do laboratorium, b臋dzie powa偶nym wsparciem dla plac贸wki.

鈥 To nie frazes, 偶e w jedno艣ci si艂a. Bardzo wszystkim dzi臋kuj臋 za ufundowanie tego pojazdu, kt贸ry wyruszy na drogi powiatu, by ratowa膰 偶ycie mieszka艅c贸w 鈥 podkre艣li艂 Leszek Jagodzi艅ski, prezes szpitala.
馃殤馃殤馃殤
#ambulans #covid19 #samorz膮d

Gmina Tarnowskie G贸ry
Tarnowskie G贸ry le偶膮 w 艣rodkowo-po艂udniowej cz臋艣ci powiatu tarnog贸rskiego. Przez miasto przep艂ywa m.in. Sto艂a (przez Lasowice, Sowice i Strzybnic臋), Drama (przez Repty 艢l膮skie) i struga Pniowiec (przez dzielnic臋 Pniowiec). Miasto le偶y na skraju Niziny i Wy偶yny 艢l膮skiej. Tarnowskie G贸ry s膮 g艂贸wnym miastem Garbu Tarnog贸rskiego.