Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Segiet: Geocaching czyli niespodzianki wśród drzew

11 kwietnia, 2023

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach umieściła właśnie pierwszy „rezerwatowy kesz” w Rezerwacie Przyrody Segiet. Z puszki, którą musicie znaleźć sami dzięki aplikacji, dowiecie się kilku ciekawostek o Segiecie, odświeżycie informacje o zasadach obowiązujących w rezerwatach oraz o tym dlaczego są takie wyjątkowe

Co to takiego #Geocaching? To zabawa w odnajdywanie skrytek ukrytych w ciekawych miejscach. Jeśli chcesz się przyłączyć, wystarczy zainstalować aplikację na telefon.
Szczegóły pierwszej skrytki : ➡️ https://coord.info/GCA6JH9

Pamiętaj, że po rezerwacie można poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach. Obecnie jest to szlak „Powstańców Śląskich”.

Pamiętaj też o obowiązujących przepisach i zasadach zachowania w rezerwatach przyrody, bo w nich człowiek jest tylko gościem, a więc nie schodzimy ze szlaków, nie uszkadzamy roślin, nie płoszymy zwierząt,  nie zbieramy grzybów a także nie wyprowadzamy psów (spacery z czworonogiem planujmy poza rezerwatami)

Jak zapowiada RDOŚ, kolejne rezerwatowe kesze pojawią się już wkrótce!

Rezerwat Segiet powiększony!
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).