Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Seniorzy rozpoczęli wakacje

20 czerwca, 2023

Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończyło kolejny udany rok akademicki!

– Był to już 16 rok Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wiele się działo, wszystko wróciła do normy po pandemii. Pozyskaliśmy bardzo dużo dotacji na nasza działalność, ruszyliśmy z wycieczkami, realizujemy bardzo wiele projektów. Przed nami nowe cele i wyzwania. Chcemy dalej dbać o sprawność umysłową i fizyczną naszych seniorów. Co w przyszłym roku? Wysłuchamy naszych studentów i przygotujemy atrakcją ofertę na kolejny rok – podkreśla prezes Stowarzyszenia Magdalena Latacz
 
– Dziękuję społeczności Uniwersytetu Trzeciego Wieku za swoją niezwykłą aktywność. Już 16 lat zaznaczacie Państwo swoją obecność w naszym mieście. UTW to nie tylko edukacja. To również aktywizacja osób starszych i udział w ważnych projektach o zasięgu nie tylko miejskim. – powiedział Zastępca Burmistrza Miasta Bartosz Skawiński podczas oficjalnego zakończenia roku akademickiego.
 
Zakończenie roku zbiegło się z Jubileuszem 5 lecia zespołu wokalnego ”a-gie”, gdzie zaprezentowali się ze swoim hiszpańskim, barokowym, afrykańskim i rockowym repertuarem. Na scenie wystąpili również Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Mali Kamilianie” z utworami muzyki filmowej ????.
 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).