Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Sie Chce czyli tancerki z UTW mają 10 lat!

07 marca, 2023

– Taniec jest trochę dzieło sztuki w rodzaju rzeźby – piękny, ale czasem ulotny. Życzę Wam, żebyście dalej tak „rzeźbiły” – powiedział tancerkom z zespołu „Sie Chce” obchodzącym wczoraj w Tarnogórskim Centrum Kultury dziesięciolecie działalności.

Złożona z członkiń Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku grupa trenuje pod okiem Marzeny Kobryń ze Studia Tańca MK i ma na koncie wiele medali, pucharów i innych sukcesów.
– Nich Wam się chce jeszcze i pięćdziesiąt, sto lat! – życzyła paniom Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski po zobaczeniu złożonego z najlepszych choreografii programu. Pani wcieliły się w nim m.in. w Jamesa Bonda i hip-hopowców. Najbardziej przypominały jednak siebie: były pełne pasji, zaangażowania i uśmiechu. I za to dziękowała im Marzen Kobryń.
– Janusz Korczak powiedział, że każde dziecko rodzi się ze skrzydłami – dobry nauczyciel pozwala się im rozwinąć – przyznała Stanisława Szymczyk, sekretarz UTW chwaląc znakomitą współpracę pań.
Wszystko z okazji dzisiejszego jubileuszu dostały od starosty, burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej prezenty, a z okazji zbliżającego się święta kobiet także kwiaty. Te ostatnie powędrowały jednak od burmistrza nie tylko do tancerek, ale do wszystkich zgromadzonych w TCK pań.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).