Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Siejemy łąki kwietne!

27 maja, 2020

Dzisiaj na terenie w okolicach Domu Kultury Jubilat w Starych Tarnowicach wykonano przygotowanie podłoża oraz wysiew mieszanki traw z kwiatami polnymi takimi jak mak polny, chaber bławatek, złocień właściwy i ślaz piżmowy.

Powierzchnia założona na terenie wybudowanego przed rokiem przez miasto parku to 550 m kw, natomiast kolejna łąka powstaje przy ul. Opatowickiej – ok 400 m kw.

Na osiedlu Przyjaźń wśród traw widoczne są już gatunki roślin typowo łąkowych jak: wyka polna, żmijowiec zwyczajny, mak polny, nawłoć, dziewanna, koniczyna, cykoria.

– Ograniczenie koszenia na tym terenie pozwoli na wysiew nasion i rozprzestrzenianie się gatunków kwietnych na powstałych trawnikach – informuje Adam Mrugacz, naczelnik miejskiego Wydziału Ochrony Środowiska dodając, że w mieście ograniczone zostało ponadto koszenie gminnych terenów zielonych. – Będzie to sprzyjało bioróżnorodności oraz poprawi retencję wody ograniczając wysychanie tych terenów – wyjaśnia Mrugacz.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).