Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

SIM Śląsk: przetarg na budowę bloków w Lasowicach

27 lutego, 2023

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk, której udziałowcem jest miasto Tarnowskie Góry, ogłosiła przetarg na budowę trzech mieszczących 122 mieszkania bloków przy ul. Andersa w Lasowicach. Termin składania upływa 27 marca o godz. 12:00.

– Każdy kolejny krok w kierunku budowy mieszkań, których brakuje wszędzie, a których u nas buduje się – także przy udziale gminy – wiele cieszy mnie niezmiernie. Wprost nie umiem doczekać się początku tych prac, których efekt będzie znakomitym uzupełnieniem dwóch bloków, które oddaliśmy do użytku przed kilkoma laty w tym rejonie – komentuje wiadomość o ogłoszeniu przetargu Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór.

Inwestycja w Tarnowskich Górach przy ulicy Andersa to:

 • 3 budynki mieszkalne: 1 budynek 4 kondygnacyjny i 2 budynki 6 kondygnacyjne z garażami podziemnymi
 • 122 lokale mieszkalne o powierzchni użytkowej od około 38 m2 do 69 m2
  •   M1 – 32 mieszkania
  •    M2 – 32 mieszkania
  •    M3 – 58 mieszkania
 • Każde mieszkanie będzie miało przynależną komórkę lokatorską.
 • W każdym segmencie budynku powstanie także 13-osobowa winda dostosowana do osób niepełnosprawnych.
 • Budowa obejmie także powstanie 56 miejsc postojowych w garażach podziemnych (dodatkowy najem), 127 ogólnodostępnych miejsc postojowych naziemnych

Standard lokali : pod klucz

Przetarg na budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z infrastrukturą przy ul. Andersa – dz. nr 3387/131 oraz 3388/131 ogłoszono 24 lutego.

Budowa w optymistycznym scenariuszu powinna rozpocząć się latem tego roku. Czas trwania prac to około 2 lata.  Zasady wynajmowania lokali są obecnie dyskutowane. O ich wynikach poinformujemy wkrótce.

————————–

Przypominamy, że inwestycja realizowana przy ul. Andersa w Lasowicach będzie realizowana przez SIM Śląsk przy współpracy z Miastem Tarnowskie Góry. Podobnie jak w przypadku funkcjonujących już Towarzystw Budownictwa Społecznego lokale mieszkalne będą dostępne na zasadach najmu, jednakże w SIM jest możliwość zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności (uzyskanie własności mieszkania w perspektywie lat).

 
Społeczna inicjatywa mieszkaniowa, czyli SIM, to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.
SIM Śląsk Sp. z o.o. powstała w maju 2021 z udziałem:
– Skarbu Państwa, którego prawa wykonuje Krajowy Zasób Nieruchomości
– Gminy Tarnowskie Góry
– Miasta Chorzów – Miasto na Prawach Powiatu
– Gminy Świętochłowice
– Miasta Zabrze
 
Gmina Tarnowskie Góry przekazała na rzecz SIM Śląsk Sp. z o.o., do tej pory 7 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz 1,3 – hektarową nieruchomość gruntową przy ul. Andersa, w sąsiedztwie wybudowanych niedawno już dwóch budynków z 72 miejskimi mieszkaniami.

SIM Śląsk czyli nowe mieszkania w Tarnowskich Górach – spotkania informacyjne

SIM Śląsk: w Lasowicach powstaną nowe mieszkania!

SIM Śląsk: kolejny krok do nowych mieszkań w Lasowicach

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).