Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Śląsko-ukraińska Wigilia / Сілезько-Український Святвечір

24 grudnia, 2022

A czy wiecie, że Wigilia w Punkcie Obsługi Ukraińców na Rynku była… wczoraj (w piątek)?
Святвечір в Українському сервісному центрі на площі Ринок був… вчора!

A czy wiecie, że Wigilia w Punkcie Obsługi Ukraińców na Rynku była… wczoraj? Na miejscu odbyło się bowiem spotkanie na którym robiono stroiki na stół wigilijny, rozmawiano też o świątecznych tradycjach w Polsce i Ukrainie. Nie obyło się bez degustacji ukraińskich potraw takich jak szuba czyli sałatki rybnej z burakami oraz śląskich makówek. Dania pasowały do siebie idealnie:)
Ps. Wiecie co to hekele?
 
Святвечір в Українському сервісному центрі на площі Ринок був… вчора! На місці відбулася зустріч, де плели віночки до святвечірнього столу, обговорили різдвяні традиції в Польщі та Україні. Була також дегустація українських страв, таких як шуба, тобто рибний салат, та сілезькі макувкі
Страви підійшли ідеально ?
Пс. Чи знаєте, що таке гекелі?
#tgdlaukrainy #tg #ilovetg #standwithukraine #tarnowskiegóry #tgświęta #tgwigilia
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).