Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

Smog – ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla PM10

16 marca, 2021

Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Katowicach Departament Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska informuje, iż na terenie województwa śląskiego we wtorek 9 marca wystąpi ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM 10 w powietrzu.

Uwaga smog - infografika

Na podstawie prognozy ze względu na pył zawieszony PM10, jakość powietrza – szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych – może być zła.

Zaleca się dlatego unikać wzmożonego wysiłku na świeżym powietrzu, wietrzenia pomieszczeń oraz palnie w kominku. Osoby chorujące na serce, schorzenia układu oddechowego (a nawet zdrowe) mogą z tego powodu odczuwać zmęczenie, ból w klatce, narażone są też na wzmożony kaszel.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.