Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Sowice: rewitalizacja budynków komunalnych postępuje

15 maja, 2020

Elewacje budynków już prawie zupełnie gotowe, wymana instalacji w środku budynków trwa, podobnie jak układanie chodników i placów. Tynkowanie budynków gospodarczych w podwórzu zacznie się wkrótce, budowa drogi dojazdowej do budynku przy ul. Bocznej 6 już się rozpoczęła.

Potem do wykonania zostaną place zabaw, siłownia zewnętrza, montaż elementów małej architektury i zieleni. 11 budynków miejskich przy ulicach Grzybowej, Bocznej i Czarnohuckiej w Sowicach przechodzi gruntowną modernizację. Wszystko dzięki wartej blisko 10 mln zł rewitalizacji. Zakończenie miejskiej inwestycji, która otrzymała 7,7 mln zł unijnego dofinansowania, zaplanowano na jesień. Wkrótce potem do budynków doprowadzone zostanie ciepło systemowe.

Całkowita wartość projektu to 9 811 114,39 zł. Wydatki kwalifikowane wynoszą 7 718 865,96 zł. Dofinansowanie ma wartość 7 332 922,73 zł, w tym z EFRR: 6 561 036,13 zł, reszta pieniędzy pochodzi z dotacji  w ramach Kontraktu Terytorialnego (budżet państwa). 

Więcej o inwestycji:

Rewitalizacja budynków w Sowicach coraz bliżej

 

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).