Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

SP nr 16 brała udział w międzynarodowym projekcie

04 maja, 2023

Europejskie Szkoły Demokracji i Partycypacji spotkały się kwietniu w Neustadt an der Weinstraße, niewielkim mieście w południowo-zachodnich Niemczech, nad rzeką Speyerbach. Wśród pedagogów z województwa śląskiego, opolskiego oraz z Nadrenii-Palatynatu były również nauczycielki z tarnogórskiej SP nr 16: Małgorzata Paszkowiak oraz Joanna Frączek.

W dwuletnim projekcie pod nazwą „Europejskie Szkoły Demokracji i Partycypacji” nauczyciele z Polski i Niemiec współpracowali w duetach międzynarodowych, słuchali wykładów, uczestniczyli w warsztatach dotyczących rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich uczniów w duchu wartości demokratycznych. Szkoła Podstawowa nr 16 nawiązała współpracę ze placówką Montessori z Landau in der Pfalz. Nauczyciele przygotowali film o szkole, zorganizowali wymianę świątecznych wypieków, celebrowanie świąt i zwyczajów szkoły partnerskiej.

Projekt właśnie się zakończył, ale nauczyciele planują dalsze wspólne działania.

Projekt został zrealizowany przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu oraz Instytut Pedagogiczny landu Nadrenia-Palatynat.

Galeria

Pliki do pobrania
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).