Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Spacery historyczne z Muzeum

05 lipca, 2023

Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza na Tarnogórskie Spacery w lipcu i sierpniu!

„Tarnogórskie spacery” organizowane były w latach 2016-2019. Odpowiadając na liczne pytania o ich wznowienie postanowiliśmy reaktywować te spotkania.

W tym roku zwiedzających oprowadzać będzie Mirosława Feldmann – absolwentka Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego, na co dzień zajmuje się artystycznym odnawianiem mebli, od wielu lat interesuje się historią Tarnowskich Gór i Górnego Śląska.

Terminy i tematy spacerów:

  • 8 lipca 2023 roku (sobota), godz. 11:00, zbiórka: przy studni na Rynku – Wokół Rynku
  • 22 lipca 2023 roku (sobota), godz. 11:00, zbiórka: przy studni na Rynku – Szkoły nie zawsze znane
  • 5 sierpnia 2023 roku (sobota), godz. 11:00, zbiórka: przy studni na Rynku – Śladami Bronisława Hagera
  • 19 sierpnia 2023 roku (sobota), godz. 11:00, zbiórka: przy studni na Rynku – Sławni goście
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).