Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Spartakiada 2023: Tarnowice najlepsze w łucznictwie

17 kwietnia, 2023

W sobotę w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji Repty w pierwsze w tym roku spartakiadowe szranki stanęli łucznicy. Po niezwykle zaciętej walce najlepsza okazała się reprezentacja dzielnicy Stare Tarnowice.

Drugie miejsce zajęła Rada Dzielnicy Rybna, trzecie Rada Dzielnicy Sowice.

Kolejne miejsca zajęły:   Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Lasowice i Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne.

Kolejna zaplanowana na maj dyscyplina to piłka nożna, 27 maja mają odbyć się także zawody w boules.

Spartakiada 2023: regulamin piłki nożnej i łucznictwa

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.