Piątek, 9 czerwca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema
Pokaż menu

Spotkanie z Generałem Skrzypczakiem

31 stycznia, 2023

Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry, Tarnogórskie Centrum Kultury i Paweł Kobyliński zapraszają na spotkanie z generałem Waldemarem Skrzypczakiem. Spotkanie odbędzie się w środę 8 lutego o godz. 17.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Spotkanie poświęcone będzie aktualnej sytuacji na wojnie w Ukrainie i szeroko pojętej tematyce bezpieczeństwa.

Darmowe wejściówki są będą do odebrania od środy 1 lutego w kasie TCK.

————————————

Waldemar Henryk Skrzypczak to polski wojskowy, generał broni SZ RP w rezerwie.

Jest oficerem dyplomowanym wojsk pancernych. W 1976 rozpoczął służbę wojskową jako podchorąży w Siłach Zbrojnych PRL. Dowodził 32 Pułkiem Zmechanizowanym, 16 Dywizją Zmechanizowaną, 11 Dywizją Kawalerii Pancernej oraz Wielonarodową Dywizją Centrum-Południe. W latach 2006–2009 był dowódcą Wojsk Lądowych. W 2009 podał się do dymisji w proteście przeciwko sposobowi zarządzania siłami zbrojnymi przez polskie Ministerstwo Obrony Narodowej. Od 2011 pełnił funkcję doradcy ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, w latach 2012–2013 podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Po odejściu z wojska udziela się w mediach w charakterze eksperta ds. wojskowych. Od 2010 roku prowadził też bloga, na którym komentował bieżącą sytuację w polskiej armii.

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).