Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Sprzęt od miasta dla szpitala. Dla zdrowych serc mieszkańców

14 lutego, 2023

Dużo dziś mówimy o serduszkach, serduchach i sercach. Tak też było na uroczystości w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym. Radni Rady Miejskiej zdecydowali, a miasto przekazało pieniądze na zakup aparatów: do badań USG i EKG. Koszt: ponad 260 tys. zł.

Sprzęt już pracuje, dziś odbyło się jego uroczyste przekazanie. – Ten sprzęt jest sercem naszego szpitala: wykorzystywany jest przede wszystkim do badania serca, ale ma też głowice do badań naczyniowych, do badania jamy brzusznej. Służy wszystkim oddziałom. To jeden z najnowocześniejszych sprzętów na rynku – mówiła dr Beata Poprawa, ordynator Oddziału Wewnętrznego.

– Zależy nam na serduchach naszych mieszkańców. Dlatego miasto pomaga szpitalowi powiatowemu – dodał burmistrz Arkadiusz Czech odbierając podziękowania od Prezesa Zarządu Szpitala Sebastiana Grabowskiego.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).