Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Srebrny pociąg wraca na tory!

15 października, 2020

Po raz piąty na szlak wyrusza “Srebrny Pociąg”! Już od 17 października, w każdą sobotę i niedzielę (oprócz 1 listopada) aż do 6 grudnia, skorzystać będzie można ze wspólnej oferty Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Kolei Śląskich oraz Sztolni Królowa Luiza.

Na jednym bilecie będzie można – jak zwykle – przyjechać się pociągiem Kolei Śląskich z Katowic do Bytomia, tam przesiąść się do pociągu wąskotorowego, następnie zwiedzić stację Bytom Karb Wąskotorowy, a potem dotrzeć do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach i z powrotem. Ponadto każdy posiadacz biletu na Srebrny Pociąg otrzyma voucher na trasę rodzinną w Sztolni Królowa Luiza do indywidualnego zrealizowania. Uwaga – voucher nie przysługuje dzieciom do lat 4 (regulamin Sztolni). Pociąg jest ogrzewany .
Bilety w cenie: 65 normalny i 55 ulgowy można nabyć w serwisie goout.net/pl/srebrny-pociag-2020/ezjdbyf/ (przejazdy w od 17 października do 7 listopada) https://goout.net/pl/srebrny-pociag-2020/ezqdbyf/ (przejazdy w od 8 listopada do 6 grudnia), w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na katowickim dworcu kolejowym oraz, w miarę wolnych miejsc, na peronie przystanku Bytom Wąskotorowy. Dzieci do lat 4 jadą za darmo.
Z powodu zagrożenia epidemiologicznego, do pociągu może wejść jedynie 60 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa.
Regulamin oferty tu.Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).