Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Strefa gospodarcza – przetargi dla inwestorów we wrześniu!

12 maja, 2020

Prace w strefie gospodarczej przy ulicy Polnej zmierzają ku końcowi. Wybudowana została już droga wewnętrzna, która wraz z chodnikami i oświetleniem otworzy dojazd do Lasowic z centrum miasta. Droga służyć będzie też oczywiście przedsiębiorcom, którzy zdecydują się ulokować w strefie swoje firmy. Promocja terenów inwestycyjnych rozpocznie się w połowie sierpnia br. – miesiąc później ogłoszone zostaną przetargi na ich zbycie.

Teren strefy inwestycyjnej to 6,5 hektarowa działka przy ulicy Polnej. Na uzbrojonym przez gminę terenie wydzielono obecnie cztery działki dla małych i średnich przedsiębiorstw. W doborze inwestorów gmina brać będzie pod uwagę wyłącznie firmy przyjazne środowisku naturalnemu. 

Na realizację zadania gmina pozyskała środki UE. Jego całkowita wartość to 14,3 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 9,5 mln zł. Projekt obejmuje budowę drogi wewnętrznej, wycinkę drzew i krzewów, budowę sieci i instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej oraz sieci elektroenergetycznej, roboty rozbiórkowe oraz budowę ogrodzenia. 

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – oś priorytetowa: 3. Konkurencyjność MŚP, działanie: 1. Poprawa warunków do rozwoju MŚP, poddziałanie: 1. Tworzenie terenów inwestycyjnych na obszarach typu brownfield – ZIT.

Galeria

Droga w strefie dla inwestorów już gotowa!

Strefa gospodarcza - przetargi dla inwestorów we wrześniu!

Strefa gospodarcza - przetargi dla inwestorów we wrześniu! Prace w strefie gospodarczej przy ulicy Polnej zmierzają ku końcowi. Wybudowana została już droga wewnętrzna, która wraz z chodnikami i oświetleniem otworzy dojazd do Lasowic z centrum miasta. Droga służyć będzie też oczywiście przedsiębiorcom, którzy zdecydują się ulokować w strefie swoje firmy. Promocja terenów inwestycyjnych rozpocznie się w połowie sierpnia br. - miesiąc później ogłoszone zostaną przetargi na ich zbycie. Teren strefy inwestycyjnej to 6,5 hektarowa działka przy ulicy Polnej. Na uzbrojonym przez gminę terenie wydzielono obecnie cztery działki dla małych i średnich przedsiębiorstw. W doborze inwestorów gmina brać będzie pod uwagę wyłącznie firmy przyjazne środowisku naturalnemu. Na realizację zadania gmina pozyskała środki UE. Jego całkowita wartość to 14,3 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 9,5 mln zł. Projekt obejmuje budowę drogi wewnętrznej, wycinkę drzew i krzewów, budowę sieci i instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej oraz sieci elektroenergetycznej, roboty rozbiórkowe oraz budowę ogrodzenia. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – oś priorytetowa: 3. Konkurencyjność MŚP, działanie: 1. Poprawa warunków do rozwoju MŚP, poddziałanie: 1. Tworzenie terenów inwestycyjnych na obszarach typu brownfield – ZIT.#strefadlainwestorów #strefagospodarcza #biznes #tgdlabiznesu #ilovetg

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Wtorek, 12 maja 2020




Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).