Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Studnia na Rynku poszła do remontu

16 stycznia, 2023

Dziś przed południem z krajobrazu Rynku zniknął jeden z jego najbardziej charakterystycznych elementów: studnia! Drewniana konstrukcja wróci na swoje miejsce po remoncie.

Obiekt zbudowano w miejscu jednej z dawnych studni miejskich w latach 50. Teraz, po rozebraniu, drewniana nadbudowa będzie remontowana, uzupełniana i postawiona na nowo. Wtedy to na daszku pojawi się nowy gont, pomiędzy kamieniami będą nowe fugi, na szczycie zaś herb górniczy czyli znajdujące się tam na początku pyrlik i żelosko.




Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).