Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Święto Flagi RP po tarnogórsku

02 maja, 2023

Wciągnięciem flag na maszty przez uczniów mundurowych klas działających w Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach, odśpiewaniem hymnu oraz rajdem rowerowo-kijkowym uczcili tarnogórzanie święto Flagi RP.

Blisko setka rowerzystów i nordicwalkingowców zorganizowanych po raz kolejny przez Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku wyruszyła po odśpiewaniu hymnu w kierunku. Na koniec zaplanowano poczęstunek w Zabytkowej Kopalni Srebra.

Przypominamy, że jutro (3 maja) przy okazji święta konstytucji  rozpoczęcie uroczystości nastąpi o godz. 10:00 mszą świętą w Kościele św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Dalsza część obchodów przewidziana jest na Placu Gwarków. Będzie to występ dzieci z Przedszkola „Wesoła Jedyneczka”, przemówienia, złożenie kwiatów pod pamiątkowymi tablicami. Uroczystości towarzyszyć będzie Kompania honorowa Wojska Polskiego  oraz występ Tarnogórskiej Orkiestry Dętej.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).