Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – 2 lipca 2023

23 czerwca, 2023

41 gmin świętuje przez 41 godzin

Zapraszamy do udziału w 2. Święcie GZM. To 133 wyprawy poznawcze i jedno wydarzenie rozpoczynające uroczystość. W całej Metropolii Święto potrwa dwa dni – 1 i 2 lipca 2023 r. W Tarnowskich Górach zapraszamy 2 lipca do Parku Miejskiego.

W roku ubiegłym rozpoczęcie Święta GZM odbyło się w Tarnowskich Górach, na Hałdzie Popłuczkowej. W tym roku zapraszamy do odkrywania tajemnic i ciekawostek Parku Miejskiego, jednego z atrybutów wpisu Tarnowskich Gór na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wyprawy Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Mertropolii.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).