Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
Pokaż menu

Święto Metropolii w Tarnowskich Górach

26 czerwca, 2022

Wschód słońca z Hałdy Popłuczkowej? To już 2 lipca w ramach święta Metropolia GZM ! Początek tego regionalnego wydarzenia o świcie właśnie w Tarnowskich Górach. Pasjonaci fotografii zrobią zdjęcia ze szczytu, skąd rozciąga się wyjątkowy punkt widokowy na panoramę miasta. Potem czeka Was piknik oraz dwie serie wycieczek.

Po godz. 8.00 na Hałdzie odbędzie się główna część festiwalu otwarcia święta GZM, na który składać się będzie tytułowe śniadanie wraz z atrakcjami dodatkowymi czyli spacerem z botanikiem, cyklem warsztatów edukacyjnych i zręcznościowych w wykonaniu grup animacyjnych, zajęć ruchowych takich jak joga, oprawą muzyczną oraz plenerem malarskim. Dodatkowo zaplanowany jest happening i performance w wykonaniu grup aktorów przebranych w stroje dawnych górników-płuczkarzy.
Udział jest bezpłatny.
Na tym nie koniec: z udziałem Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga przygotowaliśmy czeka na Was jeszcze:
✅ EKO-WYCIECZKA PO OBIEKTACH UNESCO W TARNOWSKICH GÓRACH
Początek wycieczki przy Skansenie Maszyn Parowych – części kompleksu kopalni. Później pojazd wyruszy w stronę Hałdy Popłuczkowej, po drodze mijając krajobrazy i szyby górnicze będące częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Drugim przystankiem będzie Park Kunszt.
Wycieczki odbędą się z przewodnikiem.
✅ UNESCO: BRAMA GWARKÓW – TU BIJĄ INDUSTRIALNE ŹRÓDŁA ŚLĄSKA
Na skraju Parku Repeckiego, 1,5 km od szybu Ewa znajduje się niezwykła kamienna budowla zwana potocznie Bramą Gwarków.
Zanim turyści dotrą do wylotu, po drodze zobaczą szyby Sylwester i Ewa (między którymi urządzona jest sztolnia), a także ruiny zabytkowego, mało znanego, szybu Adam.
Wycieczki odbędą się z przewodnikiem.
UWAGA ‼️
Udział w wycieczkach jest BEZPŁATNY, ale trzeba wcześniej zarezerwować sobie miejsce.
Rezerwacje: 👇
Szczegółowe informacje dot. wydarzenia Kierunek GZM: 👇
W Święcie Metropolii weźmie w nim udział 35 gmin, w których zostaną zorganizowane 94 wydarzenia!
Więcej szczegółów na https://kierunekgzm.pl/Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).