Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Święto Niepodległości 2020 – obchody w czasie pandemii

10 listopada, 2020

Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech wraz z zastępcą Piotrem Skrabaczewskim i przedstawicielem Rady Miejskiej złożyli dziś – w przeddzień Święta Niepodległości – kwiaty pod tablicami pamięci i na cmentarzu wojennym.

Święto niepodległości 2020 - burmistrz Arkadiusz Czech złożył kwiaty pod okolicznościową tablicą

Tegoroczne obchody z powodu pandemii mają mocno ograniczony charakter: odwołany został capstrzyk na cmentarzu wojskowym oraz przemowy i oficjalne, uroczyste składanie kwiatów po mszy. Sama msza święta się odbędzie (w rygorze saniatarnym) w środę 11 listopada o godz. 10.00 w kościele pw. św. Piotra i Pawła.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).