Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Święto Niepodległości 2020

06 listopada, 2020

Z uwagi na ograniczenia sanitarne tegoroczne obchody Świeta Niepodległości będa miały ograniczony charakter. Tradycyjny capstrzyk na cmentarzu wojennym w przeddzień święta zostaje odwołany, żołnierze żłożą jednak na kwaterach znicze.

Święto Niepodległości 2020 - infografika

Msza święta w środę 11 listopada w kościele pw. św. Piotra i Pawła odbędzie się o godz. 10.00 w rygorze sanitanym, po niej nie będzie – jak co roku – przemów, nie będzie też uroczystego składania kwiatów (wiązanki pod pamiątkowymi tablicami zostaną złożone przez delagacje osobno).

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).