Poniedziałek, 20 marca 2023r. | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Pokaż menu

Święto Niepodległości 2022 – dzień drugi

11 listopada, 2022

– Dziś spotykamy się tu, żeby pokazać, że jesteśmy ZA niepodległością, ZA wolnością, ZA patriotyzmem, ZA dobrem, ZA pomaganiem. Jesteśmy ZA wspólnym działaniem na rzecz innych. A dla innych to znaczy dla naszej Ojczyzny – powiedział Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór w swojej przemowie po tradycyjnej mszy za ojczyznę w kościele pw. św. Piotra i Pawła nawiązując do słów i życia Józefa Piłsudskiego.

Twórca polskiej niepodległości cenił nie chęci, ale przede wszystkim czyny.
– Czyn, działanie, praca na rzecz innych, na rzecz naszego miejsca na ziemi budują, wzmacniają naszą ojczyznę – i tę małą, i tę większą. Wiemy o tym, czujemy tę odpowiedzialność w samorządach . Dlatego każdy nasz dzień to budowanie – wskazał burmistrz, któremu towarzyszyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Rady z Adrianem Wolnikiem, jej przewodniczącym, na czele.
Oprócz niego przemowy wygłosili starosta, parlamentarzyści i inni samorządowcy.
Wszyscy – jak co roku – obok harcerzy, służb mundurowych, przedstawicieli związków i stowarzyszeń złożyli kwiaty pod tablicami ku pamięci ofiar Katynia, powstańców śląskich, ofiar obozów oraz tarnogórskiej Solidarności.
Uroczystości – jak zwykle – towarzyszył występ Tarnogórskiej Orkiestry Dętej.
Zakończenie tegorocznych uroczystości z okazji 11 listopada nastąpi wieczorem w Pałacu w Rybnej. O godz. 17.00 odbędzie się tam uroczystość wręczenia nagrody ”Srebrne Skrzydło” Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry oraz koncert Krystyny Prońko.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).