Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Szachowi młodzieżowi mistrzowie powiatu tarnogórskiego!

28 kwietnia, 2023

W Szachowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego pierwsze miejsce zajął Flawian Krawczyk ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach, drugie Wiktor Zmarzły ze Świerklańca, trzecie Adrian Kubik z Nowego Chechła.

– Z tym panem musiałem się trochę pomęczyć – śmiał się wskazując na Wiktora Zmarzłego Flawian Krawczyk, który w finałowych zawodach wygrał wszystkie rozgrywki.
Finały Szachowych Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego rozgrano w środę 26 kwietnia (po eliminacjach rozegranych w różnych miejscach) w siedzibie UKS G4. Zmierzyło się w nich 24 najlepszych zawodników z prawie wszystkich szkół powiatu. W sumie udział wzięło dzięki temu blisko 1000 zawodników!
– Najbardziej cieszymy się, że dotarliśmy tam, gdzie szachy nie cieszyły się do tej pory wielką popularnością – mówili przedstawiciele UKS G4 i klubu Strzybniczanka, który zorganizowali cykl zawodów. Teraz będą służyć szkołom w tworzeniu warunków do gry w szachy.
W kategorii szkół „na pudle” znalazły się kolejno: Szkoła Podstawowa w Świerklańcu, Nakle Śląskim i Tworogu.

Szachy: szukamy powiatowego Kasparowa
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).