Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Szachy: szukamy powiatowego Kasparowa

17 kwietnia, 2023

Mistrzostwa Szkół Podstawowych powiatu tarnogórskiego stały się udziałem blisko 1000 dzieci, z których wyłoniono 101 półfinalistów. Teraz czas na finały!

Tak rozbudowana rywalizacja jest możliwa dzięki współpracy UKS G4 oraz Strzybniczanka i miejskiej dotacji. Efekt: zaangażowanie szkół z całego powiatu tarnogórskiego: miast Tarnowskie Góry, Kalety i Miasteczko Śląskie, Radzionków oraz gmin Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg i Zbrosławice. Dodatkowo kluby wspierają dyrekcje w tworzeniu warunków do gry w szachy.

Mistrzostwa rozpoczęły się z początkiem roku: w lutym i marcu zorganizowano eliminacje w szkołach, potem turnieje strefowe i półfinały rozegrane w Pałacu Kawalera, Tarnogórskim Centrum Kultury i Pałacu w Rybnej.

Finał zaplanowano na 26 kwietnia w siedzibie klubu szachowego UKS G4 przy ul. Janasa 11. Weźmie w nim udział 24 najlepszych szachistów, którzy zawalczą o zwycięstwo indywidualne oraz dodatkowe punkty w klasyfikacji międzyszkolnej.

– Podjęliśmy starania aby dotrzeć do każdej z 43 szkół podstawowych z terenu powiatu tarnogórskiego – mówią organizatorzy. Jako, że w konkursach eliminacyjnych wzięło udział prawie 1000 dzieci, ich cel czyli popularyzację szachów, można uznać za osiągnięty.

Jeśli chcecie dołączyć do grona niezwykle utalentowanych tarnogórskich szachistów wystarczy przyjść na zajęcia UKS G4 w każdy piątek o godz. 17:30. Uwaga: zajęcia są dla dzieci i dorosłych!

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).