Czwartek, 25 lipca 2024r. | Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Pokaż menu

Tarmilo: stacja trafo już na miejscu

06 maja, 2020

Wczoraj (5.05) na terenie po Tarmilo pojawiła się stacja transformatorowa, dziś jest już osadzona w gruncie. Teraz w planie przyłączenie napięcia.

Koniec prac jeszcze w maju. W międzyczasie ogłoszony zostanie przetarg na wart około 1,5 mln zł pierwszy etap gospodarowania terenu. Obejmować będzie on budowę sieci i parkingu na około sto samochodów i autobusy. W drugim etapie – ze względu na oszczędności spowodowane epidemią przełożony na czas późniejszy – na miejscu pojawi się zieleń i mała architektura. Według planu parkować będzie można na miejscu jesienią.

Docelowo w miejscu po zakłsdach odzieżowych Tarmilo gmina wspólnie z partnerem prywatnym zamierza stworzyć centrum kulturalno – rozrywkowe. Znajdą się tu m.in. muzeum, sala widowiskowa na 700 miejsc, księgarnia, hotel, spa, restauracja z zielenią na dachu, parking podziemny. Najważniejszym punktem inwestycji będzie maszyna parowa stanowiąca kopię (1:1) jednej z maszyn pracujących w Tarnowskich Górach pod koniec XVIII wieku.

 

Więcej o planach: tu , tu i tu.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).