Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku jedzie do Grecji

11 maja, 2023

„Cała naprzód ku nowej przygodzie! Taka gratka nie zdarza się co dzień” – zaśpiewa 14 maja drużyna Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. 16 osób wyjedzie tego dnia w dwutygodniową podróż po Grecji, by uczyć się, jak wykorzystywać nowe technologie w edukacji.

Od lutego studenci brali udział w zajęciach przygotowawczych z: języka angielskiego (codzienna komunikacja, słownictwo związane z tematyką kursu), pedagogiki (wzmacniające integrację grupy), kultury (podstawowe zwroty w języku greckim, „mitologiczne zabawy”: nazywanie po angielsku atrybutów greckich bogów, przypominanie ciekawostek mitologicznych, charakteryzowanie się na ulubioną postać z Olimpu; filmowa „wędrówka” po Grecji). Śpiewająco grupa wypadła przy ćwiczeniu po grecku piosenki „Athina”. Kulinarne specjały wzbudzały sporo dyskusji, bo każdy uczestnik ma swoje ulubione greckie specjały.

Projekt „ICT i nowe technologie gwarancją rozwoju UTW” w ramach programu Erasmus+ współfinansowany jest przez Unię Europejską.

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku na pewno przełamuje stereotypy, doskonale dowodzi, że uczymy się przez całe życie i „Właściwie najważniejszą rzeczą jest nie osiągnięcie celu, ale to, czego się po drodze uczymy i jak się rozwijamy”.

Stanisława Szymczyk, sekretarz TS-UTW

Galeria

Pliki do pobrania




Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).