Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila

Tarnogórskie klimaty czyli sztuka w kościele

24 sierpnia, 2020

W sobotę (22.08) tarnogórski kościół ewangelicki zapełnił się po raz kolejny artystami: w świątyni odbyły się bowiem warsztaty malowania akwarelą zorganizowane przez Stowarzyszenie Artystów Śląskich STAŚ pod nazwą Tarnogórskie Klimaty.

Na zajęcia zorganizowane przy wsparciu Urzędu Miejskiego przybyli nawet goście z Chorzowa, do których dotarła informacja o warsztatach. Ostatnie zajęcia za tydzień czyli 28 sierpnia o godz. 11.00.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.