Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Tarnogórskie spacery powróciły

10 lipca, 2023

Myślicie, że dobrze znacie Tarnowskie Góry? Możecie być pewni, że Mirosława Feldmann na pewno zaskoczy Was informacjami o mieście!

Pierwszy z czterech Tarnogórskich spacerów za nami! Podczas sobotniego spaceru uczestnicy mieli okazję poznać historię powstawania miasta oraz kształtowania się architektury tarnogórskiego Rynku. Opowieść tę uzupełniły ciekawostki dotyczące losów poszczególnych domów i ich mieszkańców.

Kolejny spacer już 22 lipca o godz. 11:00, zbiórka: przy studni na Rynku – temat spaceru: Szkoły nie zawsze znane

__

W tym roku zwiedzających oprowadza będzie Mirosława Feldmann – absolwentka Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego, na co dzień zajmuje się artystycznym odnawianiem mebli, od wielu lat interesuje się historią Tarnowskich Gór i Górnego Śląska.

Terminy i tematy kolejnych spacerów:

  • 5 sierpnia 2023 roku (sobota), godz. 11:00, zbiórka: przy studni na Rynku – Śladami Bronisława Hagera
  • 19 sierpnia 2023 roku (sobota), godz. 11:00, zbiórka: przy studni na Rynku – Sławni goście

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).