Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Tarnogórskie Szutry czyli MTB w TG

11 kwietnia, 2023

18 czerwca szykuje się w Tarnowskich Górach wyścig MTB na trasie 50 i 100 kilometrów! Zapisy na I Tarnogórskie Szutry już ruszyły!

Impreza będzie drugim etapem tegorocznej edycji Małego Touru Szutrowego – MTS.
Tak jak w pozostałych wyścigach będą dwie trasy do wyboru – do 50 km i do 100 km. Dokładny przebieg tras zostanie podany wkrótce.
To nie pierwsza w naszym mieście impreza rowerowa: w zeszłym i poprzednim roku zorganizowano u nas MTB Mike Maraton, wcześniej  start etapu miał tutaj także Tour de Pologne i Wyścig Solidarności.
Aktualnie prowadzone są ogromne prace nad dostosowaniem miasta do ruchu rowerowego. 18 czerwca pierwsza grupa ruszy o 10:00. Dokładne miejsce startu niebawem. Podobne wyścigi zaplanowane są w tym roku w Woźnikach, Kaletach i Koszęcinie.
Więcej informacji: https://kowalnakole.pl/
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).