Czwartek, 25 lipca 2024r. | Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Pokaż menu

Tarnowskie Góry będą miały swój odział stacji krwiodawstwa!

29 lutego, 2024

Na wczorajszej sesji radni zgodzili się na bezprzetargowe zbycie działki przy ul. Opatowickiej na rzecz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Oddział mógłby wyglądać podobnie jak powstały niedawno – widoczny na wizualizacji – obiekt w Pszczynie.

Nowoczesna siedziba terenowego oddziału Centrum ma powstać na terenie o powierzchni 0,25 ha niedaleko kościoła w Opatowicach.
– Powyższa inwestycja wpłynie na poprawę warunków poboru krwi oraz zabezpieczenia jej składników niezbędnych do przeprowadzania zabiegów operacyjnych przez podmioty lecznicze na naszym terenie – mówił na sesji Michał Szafrański, Dyrektor Centrum, które obejmuje najbardziej ludny region w Polsce. Mimo, że na naszym terenie Centrum ma aż 10 lokalnych oddziałów, dwa punkty poboru plus mobilne krwiobusy, krwi nie wystarcza na potrzeby mieszczących się na Śląsku szpitali.
– Stacjonarne punkty powodują, że ilość krwiodawców i oddawanej krwi wzrasta – wskazał Szafrański.
– Każdy pomysł dobry dla tarnogórzan i mieszkańców powiatu – szczególnie jeśli chodzi o zdrowie – wart jest bezwarunkowego wsparcia – powiedział Arkadiusz Czech , Burmistrz Tarnowskich Gór.
Według założeń przy tarnogórskim oddziale centrum pojawić ma się 20-30 miejsc parkingowych oraz elektroniczny system rejestracji online, aby krwiodawcy nie musieli czekać w kolejce. Powierzchnia całkowita to około 350 m kw. Powierzchnia użytkowa to około 250 m kw.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).