Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Tarnowskie Góry płyną przez Mazury

28 sierpnia, 2023

Na początku września zawodnicy MKS Park Wodny Tarnowskie Góry wystartują do maratońskiej sztafety pływackiej. 45-kilometrowa trasa pobiegnie przez największe polskie jezioro Śniardwy oraz jeziora Mikołajskie, Tałty i Ryn.

Wszystko to rok przed przepłynięciem jakiego jeszcze w naszej tarnogórskiej historii nie było, czyli próbą sztafetowego pokonania wpław w sierpniu 2024 roku Kanału #LaManche dzielącego Anglię i Francję!
Przypominamy, że w 2021 roku tarnogórscy pływacy pokonali wpław dystans z Helu do Gdyni!
Przez Mazury popłynie w nim 12 wspaniałych zawodników MKS Park Wodny Tarnowskie Góry : Natalia Nikiel, Wojciech Furmaniuk, Franciszek Napieralski, Jakub Dąbrowski, Bruno Gabor, Jakub Rybak, Grzegorz Rybak, Igor Kowolik, Erik Major, Paweł Proszowski, Adam Filozof i Mateusz Pawlica.
Projekt #TarnowskieGóryPłynąPrzezMazury odbędzie się między 1-3 września, podczas jednego dnia, w którym będą najbardziej sprzyjające warunki atmosferyczne. Dwunastka tarnogórzan pokona wpław w sztafecie trasę z Okartowa do Rynu. Najmłodszy z uczestników sztafety ma 12 lat, najstarszy 18. Długość odcinków poszczególnych zawodników jest dopasowana do ich możliwości. Całość wyścigu to około 12 godzin walki z falami, temperaturą oraz możliwościami ludzkiego organizmu.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).