Czwartek, 6 sierpnia 2020r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana
Pokaż menu

Test syren dla uczczenia Powstania Warszawskiego

31 lipca, 2020

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie. Aby uczcić ten narodowy, powstańczy zryw 1 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00 w 76. rocznicę wybuchu Powstania zostaną na terenie miasta uruchomione przez 3 minuty syreny alarmowe, które jednocześnie sprawdzą system ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu. Ponadto informujemy, że nie będzie uruchomiona syrena alarmowa na Ratuszu ul. Rynek 4 w związku z przeprowadzanym aktualnie remontem.

Fot: Ullstein Bild / BEW
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).