Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

TG łapią deszcz – rozdajemy zbiorniki na deszczówkę!

19 marca, 2024

270 zbiorników na deszczówkę czeka na Was w ramach akcji #TGłapiąDeszcz już od piątku 22 marca! Dlaczego właśnie wtedy? Corocznie tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

W ramach tarnogórskich obchodów zaczniemy rozdawać mieszkańcom Tarnowskich Gór 270 zbiorników do gromadzenia wody deszczowej do wykorzystania w przydomowym ogródku.

Przypomnijmy: w trakcie naboru o użyczenie zbiornika pomiędzy 28 lutego a 8 marca do urzędu wpłynęło 600 wniosków. 50 z nich zostało odrzuconych z powodu braków formalnych lub niespełniania wymogów regulaminu akcji. Pozostałe niezweryfikowane wnioski zgodnie z regulaminem akcji stanowią listę rezerwową.

– W najbliższej możliwej przyszłości będziemy chcieli kontynuować program, dlatego ci, którzy nie znaleźli się na liście teraz, nie mają się czego obawiać, a jedynie czekać na swoją kolej – zapowiada Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór.

 Obecnie pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska kontaktują się z wnioskodawcami, którzy przeszli pozytywną weryfikację, aby ustalić dogodny terminu podpisania umowy oraz użyczenia i odbioru zbiornika.

Zbiorniki będą wydawane w budynku przy ul. Sobieskiego 4.

Ważne! Wnioskodawca musi we własnym zakresie zapewnić odbiór, transport i montaż zbiornika.

Rodzaj zbiornika: Aqua Tower IDTC350-429U wraz z zestawem przyłączeniowym do podłączenia do rynny. Pojemność 350 l

Wymiary: 77,5 cm x 38,3 cm x 135,0 cm

TG łapią deszcz – czyli rozdajemy zbiorniki na deszczówkę!




Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).