Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

TG na konferencja NBP: tworzymy warunki do osiedlania

17 maja, 2023

– Czasy wielkiego przemysłu skończyły się u nas w XIX wieku, a potem z epoką Gierka. W Tarnowskich Górach postawiliśmy na inną kartę: tworzymy warunki do osiedlania – mówił burmistrz Arkadiusz Czech w panelu dyskusyjnym na konferencji na temat rynku nieruchomości. Zorganizował ją w Katowicach Narodowy Bank Polski.

Burmistrz wyjaśniał: – Blisko tereny zielone, las, a jednocześnie do centrum Katowic łatwiej dojechać niż z jego południowych dzielnic. Kiedy otwarta zostanie trasa S11, będzie jeszcze szybciej. Pociąg, po zmodernizowaniu torów, pojedzie do Katowic 30 minut. Mamy wszelkie wyznaczniki miasta 15-minutowego: blisko przychodnia, szpital, dobre szkoły, są place zabaw, boiska, park wodny… Budujemy mieszkania komunalne i w ramach SIM (wynajem z dojściem do własności – przypominamy: trwa nabór wniosków o najem), a osobom prywatnym i deweloperom umożliwiamy budowanie domów i mieszkań.

W czasie konferencji pokazano, jak rozwija się rynek mieszkań w całej Polsce, ale też szczegółowo – w naszym województwie. Mówiono też o zatrzymywaniu mieszkańców (w naszym mieście liczba mieszkańców rośnie od kilku lat), osobach przybyłych do nas z Ukrainy.

Nabór wniosków na wynajem w SIM
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).