Niedziela, 7 marca 2021r. | Imieniny: Tomasza, Perpetuy, Felicyty

TG Story czyli młodzi tarnogórzanie robią filmy

24 stycznia, 2021

“TG Story” to krótkometrażowa zabawa z konwencją horrorów klasy B w wykonaniu tarnogórskiej młodzeży kierowanej przez Piotra Trojana. Fil można oglądać tylko przez 24 godziny – do godz. 18.00 w niedzielę 24 stycznia.

Twórcą projektu jest Piotr Trojan – znany tarnogórski aktor i reżyser, który za swoją ostatnią wybitną rolę w obrazie “25 lat niewinności” Jana Holoubka otrzymał w grudniu ubiegłego roku Złotego Lwa podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Fabuła jest nastepująca: bawiące się w lesie dzieci odkrywają, że zaginęła ich koleżanka Zosia. Trwają poszukiwania, w trakcie których napotykają na człowieka spod ziemi.

Specyfiką projektu była kompleksowa praca nad tworzeniem swojego pierwszego obrazu filmowego od podstaw: idei, tekstu, kreacji bohatera i pracy z kamerą.
Do współpracy w ramach realizacji projektu został zaproszony tarnogórski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który pomógł zrekrutować dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat z czterech tarnogórskich dzielnic: Repty, Opatowice, Strzybnica i Lasowice.

——
W filmie występują: Kamil Faryna, Martin Franke, Kacper Franke, Julia Tobolska, Aleks Duda, Paweł Białas, Sebastian Białas, Zuzanna Pilarczyk, Kevin Janicki, Jessica Łuszczyk, Ksawery Łuszczyk, Vanessa Łuszczyk, Zosia Trojan.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Trojan
Zdjęcia: Gosia Stasiewicz
Asystent: Bolesław Kowalski
Technologia: Bartek Jasnowski
Color grading: Monika Chołuj
Editors: Gosia Stasiewicz
& Monika Chołuj
Udźwiękowienie: Przemek Urbaniak
Muzyka: Jerzy Cembrzynski
Trailer: Jake Lawson

O projekcie pisaliśmy wczesniej tu:

„Just do it” czyli tarnogórska młodzież kręci filmy z profesjonalistami!

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.