Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

To była kobieca intuicja

08 października, 2020

– Mamy takie czasy, że dziś mało kto reaguje na cokolwiek, dlatego Pani postawa jest tak godna podziwu – mówił dziś burmistrz Arkadiusz Czech podczas spotkania z Izabelą Urbańczyk. Pani Izabela w minioną sobotę ochroniła grupę dzieci i dorosłych na placu zabaw w Parku Miejskim, gdzie w wyniku wiatru przewróciły się dwa drzewa.

Burmistrz Arkadiusz Czech rozmawia z Izabelą Urbańczyk

– To była po prostu kobieca intuicja – opowiada Pani Izabela, która na placu zabaw przebywała ze swoją rodziną – w tym z sześcioletnią córką. – Wiał wiatr. Patrzyłam na pochylające się drzewa i poczułam, że coś złego się stanie. Najpierw spadły patyki, poczułam, że trzeba reagować i kazałam wszystkim uciekać. Na początku nikt nie dowierzał, że coś może się wydarzyć. Potem przyjechała wezwana przeze mnie straż pożarna, nie minęła minuta, jak drzewa się wywróciły – opowiada Pani Iza. Jak relacjonuje – dzieci na placu zabaw było około 20. 

Pani Iza mieszka w Suchej Górze (dzielnicy Bytomia), pracuje w Tarnowskich Górach. Od burmistrza w ramach podziękowania otrzymała dyplom oraz miejskie prezenty. Gratulacje, jak na obecne czasy przystało zwieńczono umyciem rąk płynem dezynfekcyjnym 

Pani Izabelo – raz jeszcze dziękujemy za obywatelską postawę, czujność oraz błyskawiczne i sprawne działanie! 

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).