Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

To było prawdziwe święto szachów!

19 września, 2023

Za nami II Międzynarodowy Turniej Szachowy „Gwarkowski Rapid”. Przez 2 dni ponad 200 uczestników z Polski i Europy usiadło do szachownic w  w Kompleksie Zamkowym w Starych Tarnowicach  Najlepsi mogli liczyć na atrakcyjne nagrody.  Honorowym gościem turnieju była wybitna Arcymistrzyni Klaudia Kulon.  

Gwarkowski Rapid był podzielony na dwie części. Pierwszy to zmagania grup do lat 7, 10, 13 i 16. Siedmio-rundowe rozgrywki grane tempem 10min+5sek na zawodnika obfitowały w bardzo emocjonujące pojedynki, co z pewnością musiało podobać się kibicom! 

– To jest inny turniej od wszystkich rozgrywanych w Polsce czy Europie. Te zawody mają charakter rodzinny i czuć to od samego wejścia. Program jest tak przygotowany, żeby swoich sił mogli spróbować dzieci i młodzież w każdym wieku – zauważył jeden z rodziców. 

Nie zabrakło, rzecz jasna słynnej symultany, która rozgrywana była na 19 szachownicach przez Arcymistrzynię Klaudię Kulon! Batalia zakończyła się po prawie trzech godzinach z wynikiem 18 zwycięstw i 1 remisu! Było to zapewne niezapomniane przeżycie dla uczestników jak i cenne doświadczenie, a dla Pani Klaudii miło spędzony czas przy królewskiej grze!

Wielu zdolnych juniorów, z którymi grałam dziś, w niedalekiej przyszłości mają realne szanse zostania arcymistrzami.- mówi Pani Klaudia! 

Tak właśnie prezentował się pierwszy dzień szachowego święta w Starych Tarnowicach! 

Drugi dzień to prawdziwa szachowa uczta – czyli kat. Open & Senior Day. Uczestnicy grali  9 rund w tempie  10min + 5s! 

– W Tarnowskich Górach gramy, żeby promować szachy, żeby coraz więcej ludzi ten sport zainteresował. Wystarczy powiedzieć, że w tegorocznym wydarzeniu szachowym, który trwał 2 dni, rywalizowało blisko 200 osób. To budzi szacunek i daje satysfakcję, że z zaproszenia skorzystało tak szerokie grono miłośników królewskiej gry – nie kryje radości organizator Krzysztof Pisarski, prezes zarządu klubu TG Mat Tarnowskie Góry 

Celem Turnieju była popularyzacja dyscypliny oraz propagowanie zasady fair play. 

Gościem turnieju był wiceburmistrz Tarnowskich Gór Jolanta Tuszyńska, która na zakończenie turnieju wraz z organizatorami, wręczali nagrody dla zwycięzców. 

Przygotowano dla puchary, medale, czeki oraz nagrody rzeczowe. 

Szczegółowe wyniki turnieju TUTAJ.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).