Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

To były wspaniałe Gwarki. Podziękowania Burmistrza

11 września, 2023

Cztery dni wspaniałych koncertów, wystawy, pikniki rodzinne, konferencja naukowa SMZT, oprowadzanie po Muzeum, stragany, pokaz ogni sztucznych, wyjątkowy i niezwykle udany Pochód Gwarkowski… Miasto pełne ludzi – mieszkańców i gości – pełne życia i radości. Tak zapamiętamy Gwarki 2023. Przepiękna pogoda spadła nam z nieba, ale cała reszta to zasługa konkretnych ludzi.

I perfekcyjne przygotowanie Pochodu Gwarkowskiego, i komentowanie w czasie przejścia, i zapewnienie występów różnorodnych artystów, i zorganizowanie w najmniejszych szczegółach wydarzeń dodatkowych, i komentowanie w czasie Pochodu – tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Do tego dotarcie z informacją o Gwarkach do każdego mieszkańca, ale też do tych, którzy chętnie u nas i z nami spędzają czas.

Zasługą konkretnych ludzi było również to, co działo się na zapleczu.

1.Przygotowanie ratusza, który na czas Gwarków był nadal miejscem codziennej pracy: załatwiania spraw urzędowych. Z okazji Gwarków zmieniliśmy tylko wejście do budynku, cała reszta biegła swoim intensywnym trybem.

  1. Załatwianie formalności i przygotowanie miasta dla artystów, wystawców, właścicieli urządzeń, małej gastronomii, rowerzystów i przede wszystkim przygotowanie miejskiej przestrzeni na dobre spędzenie czasu dla mieszkańców i gości. A po Gwarkach uprzątnięcie miasta.
  2. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom święta.
  3. Przygotowanie i wsparcie osób z niepełnosprawnościami, które chciały obejrzeć Pochód Gwarkowski i posłuchać koncertów.
  4. Zapewnienie dobrego pobytu gościom z daleka.
  5. Zdobycie sponsorów, zawarcie i przestrzeganie umów, rozliczenia.
  6. Ustalenie dodatkowej komunikacji.
  7. Relacjonowanie dla gwarkowych wydarzeń.

Dziękuję całej Gwarkowskiej Drużynie: wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego, Tarnogórskiego Centrum Kultury, Muzeum, Pałacu w Rybnej, Miejskiej Biblioteki Publicznej, komentatorom, służbom mundurowym, medykom i ochronie. Przede wszystkim tym, którzy zaangażowali się w sprawy związane z Gwarkami. Ale też tym, którzy wzięli na siebie pracę koleżanek i kolegów zaangażowanych w Gwarki. Dziękuję rodzinom tych, którzy pracowali wtedy za trzech ????

Dziękuję społecznikom ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej –  za odważne dzierżenie kluczy do miasta przez cztery dni ????, współdziałanie w wielu kwestiach gwarkowskich oraz za pielęgnowanie tradycji.

Dziękuję też uczestnikom – to Wy tworzycie klimat i pokazujecie poprzez dobrą wspólną zabawę, że nasze miasto jest przyjazne, otwarte, pełne energii.

Dziękuję za wspaniałe Gwarki 2023!

Burmistrz Arkadiusz Czech
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).